کدام یک از این دو اماراتی به فضا خواهند رفت؟

کدام یک از این دو اماراتی به فضا خواهند رفت؟

"هزاع المنصوری" و "سلطان النیادی" دو شهروند اماراتی هستند که از میان بیش از 4 هزار داوطلب برای سفر به فضا انتخاب شده‌اند. این دو نفر اینک دوره آموزشی سخت و فشرده‌ای را در مرکز آموزشی "گاگارین" واقع در شهر ستاره‌ای در حومه مسکو آغاز کرده‌اند تا یک نفر از آنان در نهایت انتخاب شود و نامش به عنوان نخستین فضانورد اماراتی به ثبت برسد.


به گزارش ایسنا، هزاع المنصوری در 13 دسامبر 1983 در ابوظبی، امارات متحده عربی متولد شد. از کالج هوانوردی خلیفه بن زاید با مدرک کارشناسی در زمینه فناوری حمل و نقل هوایی و هواپیمایی نظامی فارغ التحصیل شد.


از سال 2004 او در نیروی هوایی امارات خدمت کرده و بیش از 14 سال تجربه در زمینه هواپیمایی نظامی در پرونده خود دارد. یک سال نیز در جمع خلبانان ناتو در ایالت نوادا و آلاسکای در دوره رزمی هوایی "پرچم سرخ" نیروی هوایی آمریکا شرکت داشت. از سال 2016 تا زمان انتخاب، به عنوان خلبان هواپیمای F-16 Block 60 در نیروی هوایی امارات خدمت کرد. او در طیف وسیعی از تمرینات از جمله عملیات نجات آب و آموزش شتاب تا 9 جی را در امارات و آمریکا انجام داده است و ظاهرا باید بهتر از هموطنش بتواند از پس آموزش‌های فضانوردی برآید.


به دنبال تصمیم مرکز فضایی امارات برای انتخاب فضانورد, در 6 دسامبر 2017 داوطلب شد و یکی از 9 نامزد بود که برای بررسی نهایی به مرکز آموزشی گاگارین به مسکو سفر کرد و توانست بعد از معاینه‌های پزشکی انتخاب شود. وی از 3 سپتامبر 2018 به همراه سلطان النیادی فضانورد دیگر اماراتی آموزش برای سفر به فضا را آغاز کرد. طبق برنامه او و هموطنش پس از دیدن دوره ویژه باید در گزینش نهایی شرکت کرده و یکی از این دو که توانایی بیشتری برای انجام پرواز فضایی داشته باشد را انتخاب خواهد شد تا به همراه الگ اسکریپوچکا(Oleg Skripochka) از روسکاسموس و کریستینا هاموک- کوچ(Christina Hammock-Koch) با ناو سایوز ام.اس-۱۲ به ایستگاه فضایی بین‌المللی سفر کند.


سلطان النیادی در 23 مه 1981 در العین امارات متحدۀ عربی متولد شد. وی فارغ التحصیل دانشگاه برایتون انگلیس در رشته الکترونیک و ارتباطات است. همچنین در رشته امنیت اطلاعات شبکه‌های کامپیوتری از دانشگاه گریفیت در جنوب شرقی کوئینزلند در سواحل شرقی استرالیا تحصیل کرده و در سال 2016 مدرک دکترای خود را با پایان نامه در زمینه امنیت اطلاعات گرفته است.


وی تا زمان انتخاب برای فضانوردی در نیروهای مسلح امارات متحده عربی به عنوان مهندس پشتیبانی شبکه خدمت می‌کرد. وی در کنفرانس‌های بین‌المللی مختلفی شرکت کرده و مقالات پژوهشی او در نشریات بین‌المللی منتشر شده است.


النیادی در 6 دسامبر 2017 داوطلب شد تا در اولین مجموعه فضانوردان امارات شرکت کند. وی یکی از 9 نامزدی بود که برای آزمون نهایی به مرکز آموزشی گاگارین اعزام گردید و یکی از دو نفری بود که به مرحله نهایی رسید. او به همراه هموطنش المنصوری از 3 سپتامبر 2018 آموزش در این مرکز را آغاز کرده تا اگر توانست آزمون‌های نهایی را پشت سر بگذارد و از المنصوری نمره بهتری بگیرد سفری 10 روزه را بر عرشه ناو سایوز ام.اس-۱۲ به ایستگاه فضایی بین المللی داشته باشد.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top