تست صحه‌گذاری عملکرد حسگرهای فضایی در پژوهشکده مکانیک شیراز

تست صحه‌گذاری عملکرد حسگرهای فضایی در پژوهشکده مکانیک شیراز

امکان انجام تست‌های صحه‌گذاری عملکرد حسگرهای فضایی در پژوهشکده مکانیک پژوهشگاه فضایی ایران فراهم شد.


ماهواره ظفر


عکس تزیینی است


به گزارش ایسنا، دکتر رحیم اقرء، رئیس پژوهشکده مکانیک پژوهشگاه فضایی اعلام کرد: با توجه به طراحی، تأمین تجهیزات و نرم‌افزارهای مورد لزوم، بسترهای مورد نیاز برای صحه‌گذاری عملکرد انواع حسگرهای فضایی در این پژوهشکده آماده بهره‌برداری است.


وی در خصوص اهمیت این کار گفت:  تست‌های صحه‌گذاری حسگرهای فضایی به جهت اطمینان از عملکرد کل ماهواره حائز اهمیت بوده و با توجه به این‌که یکی از وظایف اصلی این حسگرها، تعیین موقعیت است، این تست‌ها در قرارگرفتن دقیق  ماهواره در موقعیت از پیش تعریف شده در فضا نقش مهمی دارد.


دکتر اقرء گفت: بدین ترتیب، امکان انجام تست‌های صحه‌گذاری عملکرد حسگرهای فضایی شامل حسگر خورشید، حسگر ستاره و حسگر مغناطیسی در پژوهشکده مکانیک پژوهشگاه فضایی ایران مستقر در شیراز فراهم شد.


وی افزود: این زیرساخت‌ها، افزون بر به‌کارگیری در طراحی و ساخت حسگرهای فضایی، به جهت تقویت و پشتیبانی از فعالیت‌های پژوهشی و بنیه فضایی کشور، آماده سرویس‌دهی به مراکز پژوهشی، دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان نیز هست.


رئیس پژوهشکده مکانیک یادآور شد: تجهیزات تأمین شده در این بسترهای تست، کارآیی لازم برای بررسی و تأیید عملکرد انواع حسگرهای ساخته شده در داخل و خارج از کشور را دارا هستند.


بر اساس اعلام پژوهشگاه فضایی، پژوهشکده مکانیک شیراز تاکنون سرویس‌ها و خدمات تست متنوعی را به متقاضیان دانشگاهی و بخش خصوصی ارائه کرده است.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top