تعویق مجدد پرتاب ماهواره جی.پی.اس نیروی فضایی ارتش آمریکا

تعویق مجدد پرتاب ماهواره جی.پی.اس نیروی فضایی ارتش آمریکا

پرتاب ماهواره جی.پی.اس که برای نیروی تازه‌تاسیس فضایی ارتش آمریکا ضروری است، بار دیگر به تعویق افتاد و به ماه دسامبر موکول شد.


به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، "مایک پنس" معاون رئیس جمهور آمریکا، پنجشنبه گذشته برنامه‌هایی را برای نیروی فضایی ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که از یک نوع پیشرفته ماهواره "GPS III" پرده برداشت که ظاهرا غیرقابل جاسوسی و در مقابل مداخله مقاوم است.


با این حال، تاریخ پرتاب این ماهواره مخصوص که پرتاب آن چهار سال است که به تعویق افتاده، دوباره به ماه دسامبر موکول شد.


بلومبرگ گزارش می‌دهد که این پرتاب که در ابتدا برای انجام در ماه آوریل سال جاری برنامه‌ریزی شده بود و تا ماه اکتبر به تأخیر افتاد، به ماه دسامبر موکول شد.


نیروی هوایی آمریکا اعلام کرد که این تأخیر به خاطر آزمایش‌های نهایی و تایید اعتبار موشک فالکون 9 بلاک 5 شرکت اسپیس‌ایکس اتفاق افتاده است. موشک فالکون 9 بلاک 5 موشکی است که ماهواره را در مدار قرار خواهد داد.


نیروی فضایی ارتش آمریکا به عنوان شاخه ششم ارتش ایالات متحده، هنوز به تصویب کنگره نرسیده است. در حال حاضر، نیروی هوایی ارتش تمام برنامه‌های فضایی را مدیریت می‌کند.


"کریستینا چاپلین" مدیر سامانه‌های فضایی دیوان محاسبات آمریکا (GAO) گفت: GPS یک دارایی ضروری برای امنیت ملی و یک جزء کلیدی برای زیرساخت و اقتصاد کشور ما است، اما برنامه‌های GPS با مشکلات مالکیت، تاخیر و رشد هزینه‌ها روبرو شده است.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top