بررسی نقش فضا در اتحاد جهانی

بررسی نقش فضا در اتحاد جهانی

هفته جهانی فضا، ۴ الی ۱۰ اکتبر ۲۰۱۸ (۱۲ تا ۱۸ مهر ماه امسال)، با تاکید بر بررسی نقش فضا در اتحاد جهانی برگزار می‌شود.


به گزارش ایسنا، دنیس استون (Dennis Stone)، رئیس انجمن هفته جهانی فضا با اعلام این خبر اظهار کرد: "فضا جهان را متحد می‌کند"بعنوان شعار هفته جهانی فضا در سال ۲۰۱۸ انتخاب شد.


پیشنهاد این موضوع از سویUNISPACE+۵۰ که نشست رهبران فضایی جهان است و قرار است در سال  ۲۰۱۸ برگزار شود، مطرح شده است. بنا بر گزارش سازمان ملل متحد، UNISPACE+۵۰ همکاری میان فضاپیماهای فضایی و کشورهای فضایی را گسترش خواهد داد و فعالیت‌های اکتشاف فضایی را در مقیاس جهانی باز و فراگیر می‌کند.


گورن نیکلاشویچ (Goran Nikolašević)، مدیر اجرایی انجمن هفته جهانی فضا، گفت: "هفته جهانی فضا در سال ۲۰۱۷ با ثبت بیش از چهار هزار رویداد، رکوردها را شکست. اکثر  این رویدادها در کشورهایی برگزار شد که جزو کشورهای پیشرفته فضایی نبودند و این امر نشان‌دهنده قدرت هفته جهانی فضا در کشورهای در حال توسعه است."


استون گفت: "رشد سریع هفته‌ جهانی فضا نشان‌دهنده پذیرش گسترده این دوره زمانی هماهنگ برای برگزاری جشن فضا، به منظور الهام‌بخشی دانشجویان از فضا و پیشرفت برنامه‌ها، سیاست‌ها و سازمان‌های فضایی است." هفته جهانی فضا  توسط شبکه‌ای از بیش از هزار سازمان مرتبط با فضا جشن گرفته می‌شود که بزرگترین شبکه از این دست در جهان است.


بر اساس اعلام روابط عمومی پژوهشگاه فضایی، انجمن  هفته جهانی فضا هر ساله شعاری را برای هفته جهانی فضا انتخاب می‌کند تا تمرکز فعالیت‌ها و رویدادهایی را که در روزهای ۴ تا ۱۰ اکتبر در بیش از ۸۰ کشور برگزار می‌شود، انتخاب کنند. برگزارکنندگان رویداد هفته جهانی فضا تشویق می‌شوند تا شعار انتخاب شده را به فعالیت‌ها و متون تبلیغاتی خود اضافه کنند.


مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top