از سپر حرارتی خورشید تا داغ‌ترین سیاره هستی + تصاویر

از سپر حرارتی خورشید تا داغ‌ترین سیاره هستی + تصاویر

پایگاه خبری "اسپیس"، منتخبی از تصاویر فضایی روزهای اخیر را منتشر کرد.


به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، برخی اخبار و تصاویر فضایی منتخب روزهای اخیر  منتشر شده است.


تل‌های شنی سرخمحققان طی مطالعه اخیرشان موفق به کشف صدها حفره عظیم و هلالی شکل در سطح مریخ شده‌اند. فرض محققان بر این است که آنها احتمالا تل‌های شنی هستند.


سپر حرارتی خورشیدکاوشگر خورشیدی "پارکر" که قرار است در ماه اوت به فضا پرتاب شود، به جدیدترین و مقاوم‌ترین سپر حرارتی مجهز شد. هدف کاوشگر خورشیدی پارکر آغاز یک ماموریت ۶۰ ساله برای پرواز در نزدیک‌ترین فاصله ممکن به خورشید است.


توپوگرافی پلوتوتحقیقات جدید نشان داده است که "توپوگرافی" (topography) پلوتو و شارون که بزرگترین قمر آن محسوب می‌شود، می‌تواند به دانشمندان کمک کند تا دریابند که چه چیزی آنها را شکل داده است.


عارضه‌نگاری یا توپوگرافی به تحقیق بر روی شکل سطح زمین، ویژگی‌های سیارات، بدن انسان و ... به وسیله تصویر برداری یا نقشه‌برداری می‌پردازد. همچنین در این روش علمی شرحی برای تحقیق از سطح مورد نظر و ویژگی‌های آن سطح همراه با توصیف آن در نقشه به کار می‌رود.


سیاره شبه زمین "راس ۱۲۸ بی"محققان بر این باورند که سیاره شبه زمین "راس ۱۲۸ بی" (Ross ۱۲۸b) که ۱۱ سال نوری از زمین فاصله دارد ممکن است مکان نسبتا مناسبی برای حیات باشد.


داغ‌ترین سیاره‌ هستیگرم‌ترین سیاره‌ای که تاکنون توسط اختر شناسان کشف شده است "کِلت-۹ بی"(KELT-۹b)  نام دارد و درجه حرارت آن به حدی زیاد است که جو خود را می‌سوزاند و انرژی آن را به ستاره میزبانش می‌فرستد.


"کِلت-۹ بی" گرمترین سیاره‌ای است که تاکنون کشف شده است. فاصله این سیاره از زمین ۶۵۰ سال نوری است و اندازه آن حدود ۲ برابر سیاره مشتری اعلام شده است. دمای سطح کِلت-۹ بی بالغ بر ۴۳۰۰ درجه سانتی گراد است. این دما با دمای بسیاری از ستاره‌ها برابری می‌کند اما از خورشید منظومه شمسی دمای کمتری دارد.


سرعت فضاپیمای باری "پروگرس"۱۰ ژوئیه فضاپیمای باری "پروگرس ام. اس. ۰۹   ( ۰۹ ProgressMS)" رکوردی جدید در تاریخ پرتاب‌های خود به ثبت رساند و ظرف ۳ ساعت و ۴۰ دقیقه به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسید. این فضاپیمای باریبا موشک "سایوز" (Soyuz-۲.۱a) با موفقیت به فضا پرتاب شد.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top