پخش زنده خروج فضاپیما

پخش زنده خروج فضاپیما "سیگنوس" از ایستگاه فضایی

امروز این امکان وجود دارد که علاقمندان به صورت زنده لحظه خروج فضاپیما "سیگنوس" (Cygnus) از ایستگاه فضایی را مشاهده کنند.


به گزارش ایسنا وبه نقل از ناسا، اعلام شده است در تاریخ یکشنبه ۲۴ تیر ماه امکانی ایجاد شده تا لحظه هیجان انگیز خروج فضاپیما "سیگنوس" (Cygnus) از ایستگاه فضایی  را حدود ساعت ۴:۴۵ دقیقه بعد از ظهر به وقت تهران (۸:۱۵ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی) و از سایت (http://www.nasa.gov/live) به صورت زنده قابل مشاهده باشد. 


"الکساندر گرست" (Alexander Gerst)  فضانورد آلمانی آژانس فضایی اروپا نیز مسئول هدایت و کنترل بازوی مکانیکی "کانادارم ۲ " (Canadarm۲) در لحظه خروج فضاپیما "سیگنوس" است.


ناسا هم چنین اعلام کرده که به سوالات مردم که با هشتگ #AskNASA  پرسیده شود نیز به صورت آنلاین پاسخ خواهد داد.


به گزارش ایسنا، فضاپیمای باری بدون سرنشین سیگنوس، ۱۱ نوامبر سال ۲۰۱۷ (۲۱ آبان ماه سال قبل) با حدود ۳.۵ تن مواد غذایی و تجهیزات تخصصی و آزمایشگاهی به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسید.


این فضاپیما بدون سرنشین توسط ناسا، از پایگاه فضایی ویرجینیا و به کمک موشک "آنتاریس" (Athares) تولید شرکت اوربیتال ای. تی. کی (Orbital ATK) به فضا پرتاب شد. سیگنوس حامل تجهیزات علمی و فناوری جدیدی از جمله یک پانل خورشیدی هیبریدی و آنتن‌های ارتباطی خورشیدی برای فرستادن و دریافت پیام میان زمین و این ایستگاه بین‌المللی بود.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top