تلسکوپ فضایی کپلر به خواب رفت

تلسکوپ فضایی کپلر به خواب رفت

سازمان فضایی آمریکا (ناسا) اعلام کرد که سوخت تلسکوپ فضایی کپلر در حال اتمام است و به همین دلیل روز دوشنبه گذشته این تلسکوپ را در حالت خواب قرار داده تا سوختش برای دانلود اطلاعات حفظ شود.


به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از پایگاه اینترنتی سازمان فضایی آمریکا، کپلر دیگر رصد های علمی انجام نمی دهد و تا روز دوم اوت (11 مرداد) که قرار است تحقیقات جمع آوری شده توسط این تلسکوپ در 51 روز گذشته دانلود شود، استراحت خواهد کرد؛ فعال سازی کپلر در ماه آینده احتمالا به مصرف سوخت باقیمانده این تلسکوپ منجر می شود.

ناسا در سال 2009 میلادی تلسکوپ کپلر را به فضا فرستاد تا درباره تعداد و تراکم سیارات در کهکشان راه شیری اطلاعاتی به دست آورد. بسیاری از دانشمندان با اطلاعات کپلر انبوهی از سیاره های خارج از منظومه شمسی را کشف کردند.

کپلر که 94 میلیون مایل با زمین فاصله دارد فقط بخش کوچکی از کهکشان های همسایه را بررسی کرده، اما تلاش های آن به دانشمندان کمک کرد تا بیش از دو هزار و 650 سیاره تایید شده را کشف کنند. این سیارات اندازه و اشکال مختلفی دارند.

ناسا ماه مارس (فرودین) هشدار داد که به زودی تلسکوپ کپلر در حالت خواب قرار می گیرد. هنوز مشخص نیست تلسکوپ فضایی سوخت کافی برای انتقال تمام اطلاعات را دارد یا خیر.


مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top