مانور آزمایش صدای یک جت با شکست دیوار صوت

مانور آزمایش صدای یک جت با شکست دیوار صوت

ناسا قصد دارد در ماه نوامبر یک سری آزمایش عمومی در اطراف شهر ساحلی " گالوستون " تگزاس برگزار کند تا صدای تولید شده از هواپیمای مافوق صوت"هورنت" را اندازه گیری کند.


به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت،" مک دانل داگلاس اف/ای-۱۸ هورنت" یک جت جنگنده چندمنظوره فراصوت دو موتوره و تک سرنشینه‌ است که در اواخر دهه ۱۹۷۰ میلادی بر اساس جنگنده آزمایشی" وای‌اف-۱۷" توسط شرکت" مک‌دانل داگلاس" و" نورتروپ" برای استفاده در نیروی تفنگداران دریایی آمریکا طراحی شد.


ناسا قصد دارد در چندین روز از ماه نوامبر، این هواپیما یک مانور "شیرجه" انجام دهد که باعث ایجاد صداهای بلندی خواهد شد. این آژانس قصد دارد با پرواز این جت‌ ۸ بار در روز "دیوار صوتی" را بشکند.


در این آزمایش، ۵۰۰ نفر از داوطلبان ساکن در آن منطقه بازخوردی از آنچه که شنیده‌اند ارائه خواهند داد.مقامات رسمی این شرکت امیدوراند تا آزمایش "هورنت" بتواند راهی باشد تا سر و صدایی که مردم تگزاس هر روز می‌توانند تحمل کنند را اندازه‌گیری کنند.


این آزمایش به نوبه خود می‌تواند به تیم تحقیقاتی "جت مافوق صوت ایکس ۵۹"(X-۵۹ supersonic jet) کمک کند تا سطح سر و صدای این جت را در حالی که هنوز در حال ساخت هستند، ارزیابی کنند.


انتظار می‌رود که جت " X-۵۹" تا سال ۲۰۲۱ میلادی آماده آزمایش پرواز نباشد.
مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top