غبار گریسی فضای بین ستارگان را پوشانده است

غبار گریسی فضای بین ستارگان را پوشانده است

تحقیقی تازه نشان می دهد فضای بین ستارگان با نوعی غبار گریسی سمی پر شده است. این ماده عجیب یکی از دو شکل کربن است که در فضا با هیدروژن پیوند خورده است.


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تلگراف، به نظر می رسد فضای بین ستارگان خالی باشد اما تحقیقی جدید نشان می دهد این فضا با نوعی غبار گریسی سمی پر شده است. گروهی از محققان بین المللی از جمله دانشمندان دانشگاه نیو ساوث ولز و UNSW سیدنی این کشف را انجام داده اند.


کارشناسان نسخه ای مصنوعی از گرد و غبار بین ستارگان ساختند که از سیارک ها نمونه برداری شده بود. در مرحله بعد برای درک محتویات گرد و غبار، آن را تجزیه کردند.


آنها متوجه شدند کهکشان راهی شیری به تنهایی حاوی هزاران میلیارد تن از ماده ای گریس مانند است.


حجم این ماده چنان زیاد است که شیشه جلویی فضاپیماهایی که در فضای بین سیاره ای حرکت می کنند، احتمالا با این ماده پوشیده می شود.


این ماده عجیب یکی از دو شکل کربن است که در فضا با هیدروژن پیوند خورده است.


محققان امیدوارند درباره شکل دوم کربن اطلاعاتی به دست آورند تا حجم دقیق کربن در جهان هستی را به طور دقیق تخمین بزنند.


آنها متوجه شده اند به ازای هر یک میلیون اتم هیدروژن، حدود ۱۰۰ اتم کربن چرب وجود دارد. این ترکیب بین یک چهارم تا نیمی از کربن موجود در جهان را تشکیل می دهد.


تیم اشمیت از دانشگاه UNSW سیدنی می گوید: گریس فضایی بسیار کثیف و احتمالا سمی است. همچنین این ماده فقط در محیط فضای بین ستارگان و آزمایشگاه ما تشکیل می شود.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top