تصویر روز ناسا از یک سحابی

تصویر روز ناسا از یک سحابی

حساب کاربری اینستاگرام ناسا تصویر جدیدی از یک سحابی انعکاسی از کاتالوگ «سحابی ها و خوشه های ستارگان »متعلق به شارل مسیه ستاره شناس فرانسوی منتشر کرده است.


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ناسا، طبق حساب کاربری اینستاگرام سازمان فضایی آمریکا امروز به مناسبت تولد چارلز مسیه، ستاره شناس فرانسوی (۱۸۱۷-۱۷۳۰) وب سایت مربوط تلسکوپ هابل،تصاویر جدیدی از  اجسام در عمق فضا با جزییات خارق العاده منتشر کرده است. مرسیه به دلیل جمع آوری «کاتالوگ سحابی ها و خوشه های ستارگان » مشهور است. این کاتالوگ شامل اجسام اعماق فضا است که به طرفداران و دوستداران شهاب سنگ ها کمک می کند  وقت خود را برای مطالعه اشیایی که ستاره دنباله دار نیستند، هدر ندهند.


به هر حال تصویر تازه منتشر شده از کاتالوگ مسیه سحابی انعکاسی در صورت فلکی Orion است. سحابی انعکاسی زمانی به وجود می آید که نور یک ستاره پراکنده یا روی ابرهای غبار نزدیک منعکس می شود.


به هرحال سحابی مذکور حدود ۱۶۰۰ سال نوری با زمین فاصله دارد و با تلسکوپ های دوتایی قابل رصد است. اما با تلسکوپ های ۸ اینچی یا بزرگتر جزییات بیشتری از این سحابی را می توان مشاهده کرد. ظاهر سحابی شباهت زیادی به شهاب سنگ دارد. به طوریکه یک طرف سحابی مانند دم ستاره دنباله دار می درخشد. این سحابی بسیاری از افراد را به اشتباه می اندازد.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top