تصاویر نحوه سوختن دوربین عکاس ناسا حین پرتاب

تصاویر نحوه سوختن دوربین عکاس ناسا حین پرتاب "فالکون9"

آخرین تصاویر ضبط شده توسط دوربین عکاس ناسا که لحظاتی پس از پرتاب موشک فالکون 9 از شدت حرارت ذوب شد، منتشر شد.


به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، ذوب شدن دوربین عکاس ناسا در حین پرتاب موشک فاکون 9 شرکت اسپیس‌ایکس به سرعت در همه رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی پخش شد.


دوربین "بیل اینگالس"(Bill Ingalls) پس از این پرتاب در تاریخ 22 مه بر اثر حرارت ناشی از صعود موشک، ذوب شد و وی تصویری از دوربین ذوب شده را در صفحه شخصی خود منتشر کرد.


وی گفته بود که این دوربین تا آخرین لحظات، تصاویر را ثبت کرده و با وجود ذوب شدن دوربین، کارت حافظه آن سالم مانده است.


اکنون آخرین تصاویر ضبط شده توسط این دوربین منتشر شده است و می‌توان دید که دقیقا چگونه این دوربین ذوب شده است.


بسیاری از مردم اعتقاد داشتند که این عکاس، دوربین خود را بیش از حد نزدیک به موشک قرار داده و موجب سوختن آن شده است. اما این چیزی نیست که واقعا اتفاق افتاده است.


همان طور که "اینگالس" به اسپیس گفته است، دوربین در فاصله یک چهارم مایلی از سکوی پرتاب و خارج از یک محدوده خطر بوده است.آتش عظیمی که با پرتاب فالکون 9 شعله‌ور شد، دوربین را سوزانده است. از آنجایی که کارت حافظه جان سالم به در برده بود، امروز ناسا تصویر ویدئویی کوتاهی از این رویداد منتشر کرد.


"اینگالس" در بیانیه ناسا که با تصاویر جدید منتشر شده، گفت: من شش دوربین در اختیار داشتم. دو تا خارج از محیط پرتاب و چهار تا در داخل. متأسفانه پرتاب موجب برپا شدن یک آتش عظیم شد که یکی از دوربین‌های خارج از محیط را ذوب کرد.


واقعیت عجیب و غریب این است که دوربین ذوب شده، دورترین دوربین نصب شده نسبت به سکوی پرتاب بوده است! همه 5 دوربین دیگر کاملا سالم باقی ماندند و آسیبی ندیدند.


"اینگالس" نزدیک به 30 سال است که عکاس ناسا است و به گفته خودش، این اولین باری بوده که دوربینش بر اثر پرتاب یک موشک ذوب می‌شود.


مقامات ناسا می‌گویند این دوربین در نهایت در نمایشگاه ناسا در واشنگتن به نمایش گذاشته خواهد شد.


به نظر می‌رسد که "اینگالس" به زودی به قزاقستان منتقل می‌شود تا از فرود 3 فضانورد "ماموریت 55" ایستگاه فضایی بین‌المللی عکس بگیرد.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top