تا سال 2020 خانه‌های نوساز کالیفرنیا به صفحه‌های خورشیدی مجهز می‌شوند

تا سال 2020 خانه‌های نوساز کالیفرنیا به صفحه‌های خورشیدی مجهز می‌شوند

هیچ شکی نیست که "انرژی خورشیدی" در حال تبدیل شدن به منبع انرژی اصلی است. در همین راستا آمریکا تصمیم دارد که استفاده از این انرژی را در شهر "کالیفرنیا" گسترش دهد.


به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت،" کمیسیون انرژی کالیفرنیا" در حال حاضر، برنامه دارد استاندارهای جدید انرژی را در این شهر به تصویب برساند.


بر این اساس، می‌خواهد از سال 2020 میلادی، در پشت بام تمامی خانه‌های تازه ساخت، صفحه‌های خورشیدی قرار دهد.


استفاده از این برنامه تنها در ساختمان‌های "انرژی صفر" محدود نخواهد بود.


ساختمان‌های انرژی صفر، ساختمان‌هایی با برآیند انرژی صفر هستند.


این برنامه نیازمند موافقت ساختمان سازهایی است که باتری‌های ذخیره کننده انرژی مانند باتری لیتیومی "تسلا" را در این ساختمان ها نصب خواهند کرد.


این استاندارهای جدید، هزینه‌های ساخت و ساز را از 25 هزار دلار به 30 هزار دلار افزایش خواهد داد.


اما انتظار می‌رود که استفاده از این صفحه‌های خورشیدی، به میزان 50 تا 60 هزار دلار در هزینه‌های صاحب خانه، صرفه‌جویی کند که این میزان در یک بازه زمانی 25 ساله تخمین زده شده است.


اجرایی کردن این برنامه در شهری مانند کالیفرنیا که روزهای آفتابی و گرم دارد، آسان است. علاوه بر این، هزینه املاک و زندگی در این شهر نیز بسیار بالا است.


این برنامه می‌تواند چشم انداز انرژی کالیفرنیا و بازار مصرفی این ایالت را به طور کلی تغییر دهد.


در حال حاضر، 20 درصد از خانه‌های تک خانوار جدید در این ایالت، از انرژی خورشیدی استفاده می کنند که با اجرایی شدن این برنامه، این میزان 5 برابر افزایش می‌یابد که موجب رونق کسب و کار سازندگان صفحه‌های خورشیدی خواهد شد.


این برنامه در واقع می‌تواند هزینه تولید صفحه‌های خورشیدی را کاهش دهد و آن را برای مناطقی دیگر جز کالیفرنیا و حتی آمریکا، قابل استفاده سازد.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top