تشخیص هویت خلافکاران از فضا

تشخیص هویت خلافکاران از فضا

از این پس افراد خلافکار باید نگران این باشند که ماهواره ها از فاصله بسیار دور از کره زمین هم قادر خواهند بود چهره و هویت آنها را به دقت تشخیص دهند و آنان را به دام بیندازند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فیوچریسم، یک شرکت نوپای انگلیسی به نام Earth-i اولین مجموعه از ویدئوها و عکس های رنگی و باکیفیت خود را که با استفاده از ماهواره VividX۲ از سوژه های بر سطح کره زمینه تهیه شده اند، منتشر کرده که در آنها بسیاری از فعالیت های روزمره اشخاص در نقاط مختلف جهان به وضوح قابل مشاهده است.


این ماهواره می تواند عکس هایی از سطح زمین تهیه کند که در آن فعالیت فردی که در حال خاراندن بینی خود هست به وضوح قابل تشخیص دادن است. همچنین این ماهواره قادر به تصویربرداری ویدئویی با دقت ۵۰ فریم در ثانیه است و لذا شناسایی و ردگیری اتومبیل های مختلف در حال حرکت در بزرگراه ها از طریق ماهواره VividX۲ ممکن خواهد بود.


ماهواره VividX۲ می تواند به سرعت مدل سه بعدی هر سوژه ای را بر روی کره زمین تهیه کند که این امر به خصوص در زمان وقوع سوانح طبیعی مانند سیل به امدادگران کمک می کند تا درک بهتری از ابعاد و وضعیت ساختمان ها و اماکن تخریب شده یا مدفون در زیر آب پیدا کنند.


از این ماهواره می توان برای اقدامات دیگری مانند مقابله با آتش سوزی های وسیع، تسهیل عملیات اکتشاف نفت، مقابله با آلودگیهای نفتی، نقشه برداری ، مدیریت زمین های بزرگ،انجام عملیات کنترل و نظارت و غیره استفاده کرد.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top