اسپیس ایکس بار دیگر راکت بازیافتی به فضا فرستاد

اسپیس ایکس بار دیگر راکت بازیافتی به فضا فرستاد

شرکت فناوری های فضایی اسپیس ایکس برای دومین بار در تاریخ این شرکت یک راکت و یک سفینه مورد استفاده قرار گرفته را به مدار زمین ارسال کرد.


به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از روزنامه دیلی میل، ماموریت جدید اسپیس ایکس به ایستگاه بین المللی فضایی از مرکز فضایی کندی در کیپ کاناورال صورت گرفت.

کپسول فضایی دراگون که روی راکت تقویت کننده فالکون 9 قرار دارد، حامل محموله ای پنج هزار و 800 پوندی متشکل از سخت افزار خودرو و اقلام مورد نیاز آزمایش های علمی شامل موادی است که برای حذف زباله های خطرناک فضایی طراحی شده اند.

حدود 10 دقیقه بعد از پرتاب، دراگون با موفقیت از طبقه دوم فالکون 9 جدا شد و یک سفر دو روزه را در فضا برای رسیدن به ایستگاه بین المللی فضایی آغاز کرد.

اسپیس ایکس انتظار دارد که دراگون حدود ساعت 7 صبح روز چهارشنبه به وقت محلی به ایستگاه بین المللی فضایی برسد.

طبقه اول راکت فالکون 9 پیش از این سال گذشته در دوازدهمین ماموریت آذوقه رسانی به فضا پرتاب شد و کپسول دراگون نیز سال 2016 در بخشی از ماموریت آذوقه رسانی به ایستگاه بین المللی فضایی، شرکت داشت.

با این همه، شرکت اسپیس ایکس برخلاف ماموریت های گذشته قصد ندارد که در آینده بار دیگر از طبقه اول یا دوم راکت فالکون 9 در ماموریت های بعدی استفاده کند، زیرا در نظر دارد راکت را در پایان ماموریت کنونی آن به زمین بازگرداند و پس از سقوط آن درون اقیانوس، داده های باارزشی را جمع آوری کند.

پیش بینی می شود که طبقه اول راکت فالکون 9 در اقیانوس اطلس و طبقه دوم آن در اقیانوس هند فرود آیند.

اسپیس ایکس در دسامبر 2017 با ارسال راکت بازیافتی فالکون 9 و کپسول دراگون به فضا، زمینه جدیدی را در ماموریت های فضایی کم هزینه تر ایجاد کرد.


مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top