همزمان با روز جهانی هواشناسی مطرح شد: استفاده حداکثری سازمان هواشناسی از اطلاعات ماهواره‌ای

همزمان با روز جهانی هواشناسی مطرح شد: استفاده حداکثری سازمان هواشناسی از اطلاعات ماهواره‌ای

رئیس سازمان فضایی از استفاده حداکثری سازمان هواشناسی از تصاویر و داده‌های ماهواره‌ای برای خدمات دهی در این بخش خبر داد و گفت: سایر دستگاهها نیز به سمت استفاده از این فناوری حرکت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی براری در صفحه اینستاگرام خود همزمان با ۳ فروردین روز جهانی هواشناسی نوشت: امروزه دامنه کاربرد فناوری فضایی و داده های ماهواره ای در تمام حوزه ها فراگیر شده و بسیاری از علوم مانند هواشناسی، توریسم، کشاورزی، بهداشت عمومی، انرژی های نو، ترابری دریایی، هوایی و جاده ای، شهرسازی، صنعت، پیش بینی و مدیریت بلایا و سایر علوم از آن بهره می گیرند.


وی ادامه داد: پوشش وسیع و دسترسی سریع و امکان جمع آوری به دفعات داده های ماهواره ای، از ویژگی هایی است که باعث ایجاد تحولی عظیم در علم هواشناسی شده و خدمات شایانی را به این علم داشته و توسعه نرم افزارهای کاربردی و خدماتی فضاپایه در توسعه و نقش آفرینی آن در تمام جنبه های زندگی اجتماعی موثر بوده است.


براری با اظهار امیدواری از اینکه استفاده از داده های ماهواره ای در دیگر حوزه ها در کشور نیز پررنگ شود خاطرنشان کرد: تا با بهره گیری از این فناوری بتوانیم شاهد ارائه خدمات کاربردی به جامعه باشیم. این امر محقق نخواهد شد مگر با ورود بخش خصوصی به این حوزه و حمایت از کسب وکارهای فضاپایه و توسعه نرم افزارهای کاربردی برای ارائه خدمات تخصصی به تمامی حوزه ها.


رئیس سازمان فضایی ایران تاکید کرد: این سازمان نیز این آمادگی را دارد تا داده های مورد نیاز را در حد توان در اختیار بخش خصوصی برای تبدیل آن به خدمت قرار دهد تا خدمات کاربردی در تمام حوزه ها در کشور ما شکل گرفته و فراگیر شود.


وی با تبریک روز جهانی هواشناسی به فعالان حوزه هواشناسی کشور که استفاده حداکثری از داده های ماهواره ای دارند، اظهار امیدواری کرد که دیگر دستگاه های متولی کشور نیز به سمت استفاده حداکثری از این داده ها روی بیاورند.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top