پرتاب بدون مجوز ۴ ماهواره خطرناک به فضا

پرتاب بدون مجوز ۴ ماهواره خطرناک به فضا

راکت هندی پی اس ال وی سی ۴۰ که در ژانویه گذشته به فضا پرتاب شد، ۳۱ ماهواره را در مدارهای مختلف قرار داد که از جمله آنها می توان به اولین ماهواره تجاری فنلاند اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیجیتال ترندز، اما این راکت برای اولین بار حامل چهار ماهواره کوچک نیز بود که توسط شرکت نوپای Swarm Technologies ساخته شده اند.


نکته قابل تامل این است که کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا مجوز پرتاب این چهار ماهواره را به شرکت مذکور اعطا نکرده بود. مساله نگران کننده این است که این ماهواره های به سختی قابل شناسایی و ردگیری ممکن است هزاران ماهواره دیگر را که در مدار فضا در حال گردش هستند به خطر انداخته و با آنها برخورد کنند.


Swarm Technologies در سال ۲۰۱۶ توسط سارا اسپانگلو و بنجامین لانگمیر مهندسان سابق گوگل و اپل تاسیس شده است. چهار ماهواره این شرکت از نظر ابعاد بسیار کوچک بوده و به اندازه یک کتاب کاغذی ساده هستند.


شبکه ارتباطی این ماهواره ها مبتنی بر اینترنت اشیا است و به نظر می رسد پرتاب آنها به فضا برای امکان سنجی ارائه خدمات اینترنت اشیا در فضای خارج از کره زمین صورت گرفته است.


شرکت سازنده می گوید می توان از این ماهواره ها برای تقویت شبکه های ارتباطی در حوزه هایی همچون حمل و نقل و کشاورزی استفاده کرد. کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا در دسامبر گذشته با پرتاب این چهار ماهواره به فضا به خاطر نگرانی از ایمنی آنها مخالفت کرده بود.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top