سطح یخ قطب جنوب کاهش یافت

سطح یخ قطب جنوب کاهش یافت

آخرین گزارش ها نشان می دهد سطح یخ قطب جنوب به حد بی سابقه ای کاهش یافته و به ۲۱.۵ میلیون کیلومتر مربع رسیده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فیز، مقامات استرالیایی گزارش داده اند سطح یخ موجود در قطب جنوب به حد بی سابقه ای کاهش یافته است. این درحالی است که چند سال گذشته روند آب شدن یخ ها کاهش یافته بود و هنوز مشخص نیست دلیل معکوس شدن روند چیست.


این گزارش در حالی اعلام می شود که دانشمندان در اوایل هفته اعلام کرده بودند قطب شمال نیز شاهد افزایش دمای بی سابقه بوده است. سازمان The Australian Antarctic(AAD) اعلام کرده آخرین اطلاعات ماهواره ای نشان می دهد ۲۱.۵ میلیون کیلومتر مربع از یخ های قطب جنوب در فوریه باقی مانده است.


کمترین میزان یخ باقیمانده در فصل تابستان این قاره در مارس سال گذشته ثبت شد. در این زمان میزان یخ باقیمانده از تابستان این قاره ۲۰.۷ میلیون کیلومتر مربع ثبت شده بود. همچنین سال گذشته رکورد کمترین میزان یخ در زمستان(۱۸.۵ میلیون کیلومتر مربع) نیز ثبت شد.


فیل رید یکی از دانشمندان دفتر آب وهواشناسی قطب جنوب در بیانیه ای نوشته است: از آگوست ۲۰۱۶ میلادی سطح یخ در این قاره کمتر از شاخص متوسط بلند مدت بوده است.


این درحالی است که یخ موجود در دریا تاثیر زیادی روی عملیات حمل ونقل دریایی و عملیات های لوجستیکی در اقیانوس جنوبی دارد.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top