برگزاری آزمون ریاضی دانشگاه واترلو کانادا توسط انجمن ریاضی دانان جوان

برگزاری آزمون ریاضی دانشگاه واترلو کانادا توسط انجمن ریاضی دانان جوان

انجمن ریاضی دانان جوان به عنوان نماینده دانشگاه واترلو کانادا آزمون ریاضی این دانشگاه را برای دانش آموزان سال های هفتم و هشتم برگزار می کند.


به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، مرکز آموزش علوم ریاضی و رایانه دانشگاه دولتی واترلو در شهر واترلو ایالت انتاریو هرساله آزمون های ریاضی را در مقاطع مختلف تحصیلی برای دانش آموزان با هدف شناسایی برترین استعدادها و علاقمند کردن دانش آموزان کانادایی و سراسر جهان به ریاضی در این کشور و کشورهای دیگر برگزار می کند.

این آزمون ها که در مقاطع مختلف عناوین متفاوتی دارند برای سال های هفتم و هشتم به نام آزمون گاس/ Gauss مشهور است؛ هر چند دانش آموزان مقاطع پایین تری در صورت داشتن علاقه و گذراندن آزمون های مقدماتی می توانند در آن شرکت کنند.

انجمن ریاضی دانان جوان از 14 سال پیش تاکنون نماینده برگزار آزمون ریاضی دانشگاه واترلو کانادا است، این آزمون را امسال روز جمعه پیشرو (11 اسفند) در دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران برگزار می کند.

پذیرفته شدگان در آزمون مقدماتی می توانند در آزمون اصلی دانشگاه واترلو شرکت کنند، همچنین انجمن ریاضی دانان جوان دوره های آمادگی برای شرکت کنندگان با توجه به نتایج آزمون مقدماتی و سطح آمادگی دانش آموزان ترتیب داده است.

این آزمون با 25 سوال چند گزینه ای، در 60 دقیقه برگزار می شود و در مجموع 150 امتیاز دارد.

مرکز آموزش ریاضی و رایانه دانشگاه واترلو کانادا بزرگ ترین و شناخته شده ترین سازمان برای ترویج و انجام فعالیت های مرتبط با علوم ریاضی و رایانه است.

این مرکز در دانشکده ریاضی دانشگاه واترلو واقع است و در سال 1995 به طور رسمی تاسیس شد؛ در حالیکه از دهه 60 سده بیستم پایه های آن ریخته شده بود.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی این مرکز افزایش علاقمندی، لذت بخشی و کسب توانایی در علوم ریاضیات و رایانه بین دانش آموزان و علاقمندان در کانادا و سراسر جهان مهم ترین اهداف این مرکز به شمار می آیند.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر یا شرکت کنندگان در آزمون برای اطلاع از نتایج کسب کرده می توانند به نشانی student.ir مراجعه کنند.


مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
تاکنون 3 نظر و پیام ارسال شده است.
مهدیار چشم اور   1397/09/16
لطفا من را عضو انجمن ریاضیدانان کنید.
موسی شیبانی   1397/03/09
خسته نباشین ، پسرم یحیی ، عضو انجمن ریاضی دانان هست و نفر سوم آزمون. واترلو کانادا شده ، برای تحصیل قصد دارم بفرستمش کانادا ، خواستم ببینم بورس تحصیل چجور میتونم براش فراهم کنم ، ممنون میشم راهنمایی کنین
امیررضا باتمانی   1397/01/14
با سلام .قبل از سال ،شهریه رو ریختیم به حساب .ولی تا کنون هیچ تماسی با ما گرفته نشده .چرا؟Top