آزمایش زیردریایی ناسا در اقیانوس شبیه‌سازی شده

آزمایش زیردریایی ناسا در اقیانوس شبیه‌سازی شده "تیتان"

محققان دانشگاه واشنگتن، اقیانوسی مانند اقیانوس‌های "تیتان"(بزرگترین قمر زحل) برای آزمایش زیردریایی ناسا در ماموریت زحل شبیه‌سازی کردند.


به گزارش ایسنا و به نقل از اینهبیتت، اقیانوسی که توسط ناسا برای آزمایش زیردریایی شبیه‌سازی شده، دارای درجه حرارت منفی 300 درجه فارنهایت و محتوای مایع متان و اتان به جای آب است.


محققان حتی چرخه جوی پیش‌بینی شده در این سیاره یعنی برف و باران اتان-متان را نیز شبیه‌سازی کردند. این ویژگی شباهت‌های زمین به دریاچه‌ها، رودخانه‌ها و ابرهای تیتان را بیان می‌کند که مورد علاقه دانشمندان است.


گروه تحقیقاتی اتاقی ساختند که مخلوط متان-اتان را در دمای بسیار سرد به صورت مایع حفظ کند. برای آزمایش تاثیرات این محیط بر زیردریایی ناسا، بخاری کارتریج استوانه‌ای دو اینچی نیز به این سیستم افزوده شد تا دمای تقریبا معادل گرمای یک زیردریایی را تولید کند.هنگامی که چنین ابزار گرمایی در این شرایط قرار می‌گیرد حباب‌های نیتروژن تشکیل می‌شوند. محققان قصد دارند تاثیر حباب‌های نیتروژن را بر عملکرد زیردریایی بررسی کنند.


این گروه وسیله‌ای طراحی کرده است که قابلیت تحمل فشار 60 پوندی در هر اینچ مربع، یک بروسکوپ و دوربین برای ثبت تصاویری از این دریا را داشته باشد.


"یان ریچاردسون" سرپرست این تحقیق اظهار کرد: شرایط آن منطقه مساعد نیست و نیازمند راه‌حل‌های خلاقانه برای غلبه بر آن هستیم.


این گروه موفق به ضبط فیلم‌های باران و برف متان-اتان در داخل اتاق شده است.


همچنین محققان کشف کردند که متان و اتان در دمای پایین‌تری از دمای تیتان و چیزی که تصور میشد، منجمد می‌شوند.


"ریچاردسون" گفت: این بسیار خوب است و بدان معنی است که لازم نیست نگران توده‌های یخی بزرگ باشیم.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top