بودجه ۱۵۰ میلیون دلاری آمریکا برای نهادهای جایگزین ایستگاه فضایی

بودجه ۱۵۰ میلیون دلاری آمریکا برای نهادهای جایگزین ایستگاه فضایی

دولت آمریکا ایستگاه فضایی بین المللی را به بخش خصوصی واگذار می کند به همین دلیل بودجه ای ۱۵۰ میلیون دلاری برای تقویت نهادهای تجاری جایگزین آن در نظر گرفته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، دولت آمریکا تصمیم دارد تا ۲۰۲۴ میلادی پشتیبانی مالی از ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) را متوقف و آن را به بخش خصوصی واگذار کند.


در همین راستا روزنامه واشنگتن پست به سندی از سازمان ناسا دست یافته که نشان می دهد برنامه خصوصی سازی ایستگاه بین المللی فضایی بخشی از برنامه بودجه دولت ترامپ است.


طبق این برنامه بودجه ای ۱۵۰ میلیون دلاری در سال مالی ۲۰۱۹ برای تقویت «نهادهای تجاری و قابلیت های» که می تواند نقش ISS را پر کند؛ درنظر گرفته شده است. احتمالا چنین طرحی عناصر یا قابلیت هایی از ایستگاه فضایی بین المللی را نیز شامل شود.


هنوز مشخص نیست فرایند خصوصی سازی چگونه پیش می رود اما آمریکا عجله ای برای رها کردن آن ندارد. بلکه دولت این کشور تصمیم دارد فرایند را به آرامی انجام دهد. البته این استراتژی احتمالا با مخالفت های زیادی روبرو شود.


یستگاه فضایی بین المللی با همکاری چند دولت از جمله دولت آمریکا ساخته شد، بنابراین خصوصی سازی سهم آمریکا از این ایستگاه کار چندان ساده ای نیست.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top