دانش فنی تولید سلول خورشیدی با راندمان بالا توسعه می‌یابد

دانش فنی تولید سلول خورشیدی با راندمان بالا توسعه می‌یابد

دانش فنی تولید سلول خورشیدی با راندمان بالا توسط ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی با همکاری یک شرکت آلمانی توسعه می یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کسب دانش فنی تولید سلول خورشیدی Bifacial و ایجاد زیرساخت تولید مشترک این نوع سلول خورشیدی با بازدهی بالا با همکاری ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی و یک شرکت آلمانی صورت می گیرد.


در این همکاری با توجه به زیرساخت فنی موجود، زمینه انجام پروژه های مختلف توسعه فناوری سلول خورشیدی صورت می گیرد. احداث یک پایلوت از این فناوری در ایران از جمله زمینه های همکاری است.


این مدل همکاری در راستای انتقال دانش فنی، با توجه به تجربه ارتباط دانشگاه تهران با این شرکت آلمانی در تجهیز مرکز تحقیقات خورشیدی سیلیکونی با حمایت ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی تعریف شده است.


چشم انداز این طرح ایجاد همکاری مشترک یک شرکت دانش بنیان فعال داخلی با این شرکت آلمانی در حوزه دانش فنی سلول و ویفر خورشیدی است که به شرط پیشرفت و موفقیت این طرح در گام بعدی پروژه مشترکی با یک مجموعه بین المللی در حوزه ماژول خورشیدی تعریف خواهد شد.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top