مرکز تحقیقات سلول‌های خورشیدی سیلیکونی راه‌اندازی می‌شود

مرکز تحقیقات سلول‌های خورشیدی سیلیکونی راه‌اندازی می‌شود

مرکز تحقیقات سلول‌های خورشیدی سیلیکونی با حمایت ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری در کشور ایجاد می‌شود.


به گزارش ایسنا، در راستای تکامل فرآیندهای مختلف تولید سلول خورشیدی و ارتقای سطح دانش فنی تولید این سلول‌ها در کشور، ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی پیشنهاد تکمیل پروژه نیمه‌تمامی در دانشگاه تهران را مطرح کرد تا این پروژه با عنوان "ایجاد مرکز تحقیقات سلول‌های خورشیدی سیلیکونی" در دانشگاه تهران و با مشارکت شرکت‌های دانش بنیان پیگیری شود. همچنین اصلاحات و تطبیق با نیاز روز کشور از مواردی است که ستاد در این طرح مد نظر دارد.


در هدف‌گذاری جدید، این طرح قابلیت ارائه خدمات به محققان دانشگاهی، پژوهشگاه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و سایر مجموعه‌های صنعتی بر اساس نیاز خود را خواهد داشت؛ البته در حال حاضر نیز این آزمایشگاه عضو شبکه ملی آزمایشگاهی است.


بر اساس این گزارش، امکان ارائه خدمات به تمامی محققان فعال در حوزه سلول‌های خورشیدی فتوولتائیک، انجام آزمون‌های مختلف اندازه‌گیری خواص سلول‌های خورشیدی و آموزش و توانمندسازی دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی از دستاوردهای این طرح است.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top