آزمایش موشکی عامل گوی درخشان آسمان سیبری بود

آزمایش موشکی عامل گوی درخشان آسمان سیبری بود

چند روز پیش کلیپی از رویت یک گوی درخشان در آسمان سیبری دست به می‌شد که مثل همیشه اولین گمانه زنی‌ها متوجه موجودات فضایی شد و برخی هم وقوع یک پدیده طبیعی را عامل پدید آمدن این نور می‌دانستند. اما حالا مشخص شد که دلیل واقعی، هیچ کدام از این حدسیات نبوده است.


به گزارش ایسنا و به نقل از تک تایمز، وزارت دفاع روسیه طی یک پست فیسبوک اعلام کرد که موشک بالستیک بین قاره‌ای موسوم به "Topol-M" را در یک تمرین آزمایشی پرتاب کرده است.


گوی درخشان که در آسمان سیبری ظاهر شد چیزی بیش از یک اتفاق حاصل از تست موشک نبوده است. به این صورت که دود حاصل از پرتاب این موشک با اشعه‌های خورشید ترکیب شده تا این تصویر خیره کننده را به وجود آورد.


جاناتان مکداول، یک اخترفیزیکدان از مرکز فیزیک‌نجومی هاروارد-اسمیتسونیان می‌گوید: این حادثه واقعا حاصل از آزمایشات موشکی بود که هر شک و تردید باقی مانده راجع به منشاء گوی درخشان را از بین می‌برد.


داستان توپ درخشان این گونه برجسته شد که آن شب انتظار می‌رفت که نورهای شمالی بسیار روشن باشند. این بدان معنا بود که بسیاری از مردم چشم به آسمان داشتند. به همین دلیل است که بسیاری از مردم پدیده‌ای که قبلا با آن مواجه نشده بودند را مشاهده کردند.


به گفته "سیبریان تایمز" تابش خیره‌کننده و شکل عجیب این توپ درخشان، توجه تماشاچیان را به خود جلب کرد و نظریه‌های گوناگونی را در سر مخاطبان پرورش داد.


وجود بیگانگان یکی از گزینه‌ها بود. همچنین نگرانی‌هایی وجود داشت که دایره درخشان ظهور یک شکاف در زنجیره فضا-زمان بوده باشد.


گمانه‌های دیگری که در حول این اتفاق زده شد عبارتند از: "دروازه‌ای به بُعد دیگر"، "قدرتمندترین نورافکن" و "پایان جهان".


موشکی که از شمال غربی روسیه و از سایت پرتاب "پلستسک" پرتاب شد، به "کامچاتکای غربی" یعنی محدوده تست "کورا" هدایت شد.


حالا می‌دانیم که گوی درخشان در آسمان سیبری نه توسط بیگانگان بلکه با آزمایش موشکی ایجاد شده است.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top