آخرین تصویر کاسینی از عظمت حلقه‌های زحل

آخرین تصویر کاسینی از عظمت حلقه‌های زحل

تصاویر و اطلاعات جمع آوری شده توسط کاوشگر کاسینی ناسا دانشمندان را برای دهها سال مشغول نگه خواهد داشت. برای مثال آخرین عکس کاسینی از زحل، عظمت و شگفتی حلقه‌های آن را نشان می‌دهد.


به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، کاوشگر کاسینی قبل از سوختن در جو زحل در ماه گذشته، موفق به گرفتن آخرین عکس از این سیاره غول پیکر گازی و حلقه‌های اسرار آمیز آن شد.


این عکس چشم انداز دیگری را در مورد زحل و حلقه‌های زیبای اطراف آن ارائه می‌دهد.


آخرین عکس کاسینی منتشر شده توسط ناسا توسط دوربین واید این کاوشگر در 12 اوت، تقریبا یک ماه قبل از آن که در یک سقوط آتشین در جو زحل گرفته شده است.


این عکس از سمتی از زحل گرفته شده که رو به خورشید است و از فاصله 935 هزار کیلومتری با مقیاس تصویر 35 مایل(56 کیلومتر) در هر پیکسل گرفته شده است.


این تصویر حلقه‌های بزرگ و کوچک زحل را شامل داخلی‌ترین حلقه(D) و شکاف 2400 کیلومتری بین آن و لایه‌های ابر سیاره نشان می‌دهد.


کاسینی از طریق این شکاف که چندی پیش با جهشی جسورانه آن را پیمود، اطلاعات ارزشمندی درباره ترکیب حلقه‌های زحل جمع آوری کرد.اگر خیلی خوب دقت کنید همچنین می‌توانید پاندورا، یکی از 52 قمر تایید شده زحل را ببینید که به صورت یک نقطه بسیار کوچک فقط بالاتر از بیرونی‌ترین حلقه در گوشه بالا سمت راست عکس نمایان است.


این قمر هنگامی که توسط کاسینی شکار شده حدود 1.1 میلیون کیلومتر از کاسینی فاصله داشته است.


کاسینی رسما ماموریت خود را در 15 سپتامبر به پایان رساند اما تصاویر و داده‌های جمع آوری شده توسط این کاوشگر، دانشمندان را برای دهه‌های آینده مشغول خواهد کرد.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top