ارائه شاخص‌های حوزه فضایی به شورای عالی انقلاب فرهنگی تا 15 آبان

ارائه شاخص‌های حوزه فضایی به شورای عالی انقلاب فرهنگی تا 15 آبان

شاخص‌های حوزه فضایی پس از نهایی شدن در کمیته رصد، پایش و راهبری سند جامع توسعه هوافضای کشور برای تایید نهایی تا 15 آبان به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال خواهد شد.


به گزارش ایسنا، دومین جلسه کمیته رصد، پایش و راهبری سند جامع توسعه هوافضای کشور با حضو دکتر منصور کبگانیان دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع و دکتر منوچهر منطقی دبیر ستاد هوافضای معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری در محل این ستاد برگزار شد.


در این جلسه در خصوص موضوعاتی چون بررسی پایش شاخص‌های حوزه فضایی کشور و برنامه آتی کمیته رصد، پایش و راهبری سند جامع توسعه هوافضای کشور و 7 کارگروه ذیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


در این جلسه که تمامی رؤسای هفت کارگروه تشکیل شده در مرکز ملی فضایی حضور داشتند، مقرر شد شاخص‌های حوزه فضایی پس از بررسی و نهایی‌سازی در این کمیته و 7 کارگروه ذیل آن، حداکثر تا ۱۵ آبان ماه برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال شود.


با توجه به فصل 6 سند جامع توسعه هوافضای کشور که به سازوکار اجرایی‌سازی و نظارت بر سند می‌پردازد، شاخص‌ها در 5 سرفصل پژوهش و فناوری، آموزش و سرمایه‌گذاری، اقتصاد، اقتدار و امنیت ملی و نیز زیرساخت توسط ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور تعیین شده است.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top