عبور ایستگاه فضایی بین‌المللی از مقابل ماه+تصویر

عبور ایستگاه فضایی بین‌المللی از مقابل ماه+تصویر

یک عکاس آمریکایی متخصص در عرصه فضا تصویری از عبور ایستگاه فضایی بین‌المللی را از برابر ماه منتشر کرد.


به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، "الکساندر کریونیشف"(  Alexander Krivenyshev) در هفته گذشته موفق شد از لحظه عبور ایستگاه فضایی بین‌المللی از برابر ماه عکسبرداری کند.


این عکس ترکیبی در تاریخ 4 اکتبر و در نیوجرسی آمریکا گرفته شده است.


این عکاس که پیش از این موفق شده بود از عبور ایستگاه فضایی بین‌المللی از برابر خورشید نیز عکسبرداری کند اعلام کرد که عبور ایستگاه از برابر ماه تنها 0.86 ثانیه طول کشیده است.


ایستگاه فضایی بین‌المللی یک آزمایشگاه فضایی در ارتفاع 400 کیلومتری سطح زمین است که در آن شش فضانورد از "سازمان فضایی آمریکا"(ناسا)، "سازمان فضایی روسیه"(روسکاسموس) و "آژانس فضایی اروپا"(ایسا) حضور دارند.این ایستگاه با مشارکت بیش از ۱۵ کشور ساخته شده است. این ایستگاه فضایی در مدار نزدیک زمین و در ارتفاع ۳۳۰ تا ۴۳۵ کیلومتری از سطح زمین در حرکت است. سرعت آن در مدار برابر ۲۷٬۷۰۰ کیلومتر بر ساعت است، که به این ترتیب روزی ۱۵ بار به دور سیاره زمین گردش می‌کند.


بیشتر بخش‌های اصلی این ایستگاه فضایی ساخته شده اما تا سال‌های پایانی دهه کنونی چند بخش جدید به آن افزوده خواهد شد. پس از تکمیل، ایستگاه فضایی بین‌المللی ۴۵۰ تُن وزن خواهد داشت، و ۱۲۰۰ متر مکعب فضای کار، پژوهش و زندگی برای فضانوردان فراهم خواهد آورد.


 ایستگاه فضایی بین‌المللی سومین شی نورانی در آسمان است که با چشم غیرمسلح دیده می‌شود.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top