حمایت 3 میلیون پوندی آژانس فضایی انگلیس از تحقیقات در ماه و مریخ

حمایت 3 میلیون پوندی آژانس فضایی انگلیس از تحقیقات در ماه و مریخ

آژانس فضایی تازه‌تاسیس انگلیس بیش از سه میلیون پوند را برای طرح‌های اکتشافی در ماه و مریخ اختصاص داد.


به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، آژانس فضایی انگلیس که مدت زیادی از تاسیس آن نمی‌گذرد اعلام کرده است که برنامه حمایتی ویژه‌ای برای تحقیقات فضایی در ماه و مریخ در نظر گرفته است و در همین راستا مبلغ سه میلیون پوند (3.9 میلیون دلار) به تحقیقات در این زمینه اختصاص داده است.


مهمترین زمینه‌های تحقیقاتی مورد نظر این آژانس شناسایی نشانه‌هایی از حیات در گذشته مریخ و همچنین کشف آب در قطب‌های ماه است.


در کنار این کمک‌هزینه تحقیقاتی آژانس فضایی انگلیس مبلغ 230 هزار پوند(300 هزار دلار) نیز به تحقیقاتی که قرار است در آینده در ایستگاه فضایی بین‌المللی انجام شوند، اختصاص داده است.


"جو جانسون"(Jo Johnson) وزیر علوم انگلیس گفت: علم و دانش آینده انگلیس را در اکتشافات فضایی شکل می‌دهد و کمک‌هزینه دولت می‌تواند محققان را آسوده‌خاطر سازد که با خیال راحت به مطالعه فضا و منظومه شمسی بپردازند.


وی افزود: تحقیقات و فناوری هسته استراتژی صنعتی ما را تشکیل می‌دهند و با سرمایه‌گذاری در چنین پروژه‌هایی ما جایگاه خود را به عنوان یکی از پیشتازان این عرصه تثبیت می‌کنیم.


این کمک‌هزینه بین 17 تیم تحقیقاتی که در موسسات مختلف انگلیسی در حال فعالیت هستند تقسیم خواهد شد.


سهم دانشگاه آکسفورد از این مبلغ 452 هزار دلار است که بیشترین مبلغ را در بین مراکز تحقیقاتی به خود اختصاص داده است.


در مقام دوم دانشگاه "اوپن"(Open) انگلیس قرار دارد که 429 هزار دلار را دریافت کرده است که این مبلغ در اختیار دکتر "استفان لوئیس"(Stephen Lewis) برای تحقیقات در زمینه چرخه آب در مریخ، قرار داده شده است.


مبلغ 300 هزار دلار نیز به تحقیقات در زمینه ریزگرانش‌ها(Microgravity) و محیط‌های فضایی اختصاص یافته است.


چهار پروپوزال تحقیقاتی در ایستگاه فضایی بین‌المللی نیز از طریق این کمک‌هزینه حمایت خواهند شد.


با وجود اینکه انگلیس به تازگی به صورت جدی وارد تحقیقات فضایی شده است اما سرعت بسیار بالایی در حمایت و پیشبرد طرح‌های فضایی را در پیش گرفته است.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top