معرفی 5 تیم برگزیده مرحله اول چالش طراحی باتری لیتیومی

معرفی 5 تیم برگزیده مرحله اول چالش طراحی باتری لیتیومی

پنج تیم برگزیده در مرحله اول چالش چالش نوآوری طراحی و ساخت سلول باتری لیتیومی معرفی شدند.


به گزارش ایسنا، در این چالش که از سوی کارگروه صنعت و بازار ستاد توسعه فناوری نانو برگزار شده و به دنبال راهکارهای عملی برای طراحی و ساخت باتری لیتیومی است، ۲۷ طرح مفهومی از سوی پژوهشگران، فناوران، دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و نیز شرکت‌های دانش‌بنیان دریافت شد که 9 تیم برگزیده برای مرحله داوری تخصصی دعوت شدند و در نهایت نیز ۵ تیم برای مرحله دوم چالش مذکور انتخاب شدند.


بر اساس این گزارش، دکتر رضا ریاحی فر، عضو هیات علمی پژوهشگاه مواد و انرژی، محیا نانگیر دانشجوی پژوهشگاه مواد و انرژی، امیرحسین حبیبی ازدانشگاه علم و صنعت ایران،  زینب سنایی از دانشگاه تهران و علی صادقی از دانشگاه صنعتی مالک اشتر تهران، جزو 5 تیم برگزیده مرحله اول این چالش هستند.


این چالش با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و سایر مراکز تحقیقاتی و پژوهشی کشور، با حمایت و پشتیبانی ستاد توسعه فناوری نانو در قالب یک رقابت نوآورانه با عنوان چالش نوآوری طراحی و ساخت سلول باتری لیتیومی به فراخوان گذاشته شد.


برگزیدگان مرحله نخست، ۴ ماه فرصت خواهند داشت که یک "نمونه آزمایشگاهی" مطابق با طرح اولیه خود بسازند. در پایان این مرحله، نمونه‌های آزمایشگاهی توسط هیات داوران ارزیابی خواهد شد.


 طرح برگزیده در این مرحله علاوه بر دریافت ۱۰ میلیون تومان جایزه نقدی و تسهیلات تجاری‌سازی، فرصت همکاری با یکی از شرکتهای برگزارکننده این چالش به منظور تجاری‌سازی و توسعه نمونه آزمایشگاهی تا مرحله تولید انبوه و صنعتی را خواهد داشت.


بر اساس اعلام روابط عمومی پژوهشگاه مواد و انرژی، علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جزئیات مراحل چالش به نشانی nanochallenge.ir مراجعه کنند.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top