کپسول دراگون از ایستگاه فضایی بین‌المللی راهی زمین شد

کپسول دراگون از ایستگاه فضایی بین‌المللی راهی زمین شد

کپسول فضایی قابل بازیابی "دراگون" امروز از ایستگاه فضایی بین‌المللی جدا شده و سفر 5.5 ساعته خود به زمین را آغاز کرده است.


به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، فضاپیمای چندبار مصرف "دراگون"(Dragon) امروز ساعت 13:17به وقت تهران به منظور انتقال تجهیزات و مواد آزمایشگاهی به زمین از ایستگاه فضایی بین‌المللی جدا شده و راهی زمین شد.


سفر دراگون به زمین حدود 5.5 ساعت طول خواهد کشید و در نهایت کپسول دراگون در آب‌های اقیانوس آرام در کالیفرنیا فرود خواهد آمد.


این کپسول زمانی که در 16 اوت از زمین به فضا پرتاب شد نزدیک سه تن مواد غذایی، آب و تجهیزات علمی و فنی را به ایستگاه فضایی بین‌المللی برد و حال در بازگشت خود بیش از 1700 کیلوگرم بار را به زمین خواهد آورد.


"رندی برسنیک"(Randy Bresnik) و "پائولو نسپولی"(Paolo Nespoli) مسئولیت هدایت بازوی رباتیک ایستگاه فضایی بین‌المللی را برای جداسازی کپسول دراگون بر عهده داشتند.


فضاپیمای دراگون تنها وسیله قابل بازیابی برای ارسال تجهیزات به ایستگاه فضایی است که متعلق به شرکت "اسپیس ‌ایکس"(SpaceX) است و می‌تواند در چندین سفر مورد استفاده قرار بگیرد که صرفه‌جویی قابل توجهی در هزینه‌های مربوط به پرتاب‌های فضایی دارد.


اسپیس‌ایکس فضاپیمای دراگون را با استفاده از موشک قابل بازیابی "فالکون 9"(Falcon 9) به فضا پرتاب می‌کند.


"سازمان فضایی آمریکا"(ناسا) فیلم جداسازی و فرود این فضاپیما را به صورت زنده در کانال یوتیوب و وبسایت خود نمایش می‌دهد.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top