موفقیت ناسا در تولید ابر مصنوعی

موفقیت ناسا در تولید ابر مصنوعی

بعد از یک ماه تلاش برای پرتاب موشک کوتاه برد به منظور تولید ابر مصنوعی، بالاخره ناسا موفق شد این پروژه را به اتمام برساند. این موشک از پایگاه والوپس در ایالت ویرجینیا به فضا ارسال گردید.

ابرهای مصنوعی که به وسیله این موشک تولید شدند، در آسمان نیویورک تا کارولینای شمالی قابل مشاهده بودند. ابرهای تولید شده به رنگ‌های آبی، سبز و قرمز نمایان شده و سپس در جو محو شدند.

موشک تریر مالموت (Terrier Malemut)، یک موشک با مقاصد تحقیقاتی یا ژرفاسنج (Sounding rocket) بوده که به منظور اندازه گیری و انجام آزمایشات علمی در طول مدت پرواز زیر مداری طراحی و ساخته شده است. این موشک‌ها برای حمل وسایل و ابزار در ارتفاع‌های ۵۰ تا ۱۵۰۰ کیلومتر مورد استفاده قرار می گیرند. نقطه‌ی اوج موشک‌های ژرفاسنج بین ۱۰۰۰ تا حداکثر ۱۵۰۰ کیلومتر است، این موشک‌ها بطور معمول از موتورهای مازاد موشک‌های نظامی بهره می‌برند.

این موشک از یک سامانه تزریق پیشرفته استفاده می‌کند که برای مطالعه یونوسفر و شفق‌های قطبی به کار گرفته می‌شود. محققان با استفاده از این سامانه می‌توانند با بکار بردن رنگ‌های متفاوت برای تولید ابر مصنوعی، شیوه‌ حرکت ذرات در فضا را مشاهده کنند. در طول پرواز ۸ دقیقه‌ای موشک تریر مالموت ناسا، ۱۰ محفظه‌ی تعبیه شده در این موشک ابرهای مصنوعی را در آسمان به وجود آوردند.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top