شهابسنگ شناسان روسی به ایران می آیند

شهابسنگ شناسان روسی به ایران می آیند

گروهی از دانشمندان فضایی و شهابسنگ شناسان روسیه در قالب هیات دانشگاه فدرال اورال این کشور به بیابان های مناطق کمتر در دسترس ایران سفر می کنند.


ویکتورگروخوفسکی سخنگوی دانشگاه فدرال اورال روسیه با اعلام برنامه این سفر تحقیقاتی، افزود: در بیابان های ایران مناطق دست نخورده زیادی وجود دارد که پای هیچ انسانی به بسیاری از این محدوده های بیابانی نرسیده است.


تارنمای روسی اینفورمینگ روز پنجشنبه به نقل از این مقام دانشگاهی نوشت: در مناطق بیابانی بکر شانس زیادی برای یافتن قطعات و فلزات حاصل از سقوط شهابسنگ ها برای کارشناسان وجود دارد.


http://img8.irna.ir/1395/13950820/82302684/82302684-71161975.jpg


وی اظهار کرد: لایه های شنی در بیابان های ایران با وزش باد جابجا می شوند و در این مناطق می توان مواد فضایی از جمله تکه های شهابسنگ یافت.


اینفورمینگ در پایان با پیش بینی انجام این سفر در چند ماه آینده، نوشته است: دانشمندان روسی امیدوارند برنامه کاوش در ایران، دانش کهکشانی و نیز شناخت ترکیب سنگ های آسمانی از جمله قطعاتی را که می تواند برای کره زمین خطرناک باشد، افزایش دهد.


منبع: ایرنامشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
تاکنون 2 نظر و پیام ارسال شده است.
سپهر   1395/08/21
اولین گروه تلگرامی کارشناسی شهاب سنگ به صورت تخصصی توسط استاد دکتر حامد پورخرسندی و استاد افشین https://telegram.me/joinchat/BPVaHUDRsXO46BZPY09sNw
Amir   1395/08/20
خود روسيه شهاب هايى رو كه تو كشورش سقوط ميكنه رو ميفرسته كشورهايى مثل ژاپن يا آمريكا واسه تجزيه و تحليل بخاطر اينكه دانش كافى در اين زمينه نداره مثل همون شهاب سنگ بزرگى كه در يك درياچه سقوط كرد و شيشه هاى ساختمان ها رو شكست. حالا سوال اينه ما اينقدر دانشمون ابتدائيه كه بايد از كشور عقب مانده اى مثل روسيه به كمك ما بيان؟!Top