شرکت در انتخابات از فضا

شرکت در انتخابات از فضا


ترجمه از: Rezgar Azizpour


با وجود تمام هیجانی که در رای دادن در روز انتخابات وجود دارد،برای بسیاری از مردم ایستادن طولانی و سر پا ماندن در پشت صف های رای گیری خیلی خسته کننده و طاقت فرسا است.ولی فضانوردانی که قصد رای دادن در فضا را دارند، بایستی خودشان را به زمین بند کنند تا از شناور شدنشان در طول رای گیری در فضا جلوگیری کنند!

فضانوردان با سرعت 17000 مایل در ساعت به دور زمین می گردند، ولی به لطف لایحه تصویب شده توسط مجلس قانونگذاری تگزاس در سال 1997 مبنی بر شرکت فنی فضانوردان در انتخابات ، این امکان برای آنها فراهم شده است که در فضا هم بتوانند در انتخابات شرکت نمایند
.



برای فضانوردان فرآیند انتخابات در یک سال قبل از پرتاب به فضا آغاز می شود، یعنی در زمانی که فضانوردان تصمیم می گیرند که در کدام انتخابات ، اعم از انتخابات شهری، ایالتی یا فدرال ، در طول زمانی که در فضا بسر خواهند برد شرکت نمایند.سپس شش ماه قبل از انتخابات ، یک فرم استاندارد در اختیار فضانوردان قرار خواهد گرفت:" فرم ثبت نام رای دهنده و درخواست رای فرد غایب- فرم الکتریکی رای."

"رای گیری در فضا" اولین بار در همان سال ، یعنی 1997 انجام گرفت. فضانورد آمریکایی ساکن ایستگاه فضایی میر روسیه، اولین فرد شرکت کننده در انتخابات از فضا بود. فضانورد کنونی ساکن ایستگاه بین المللی فضایی ، جدیدترین فضانورد شرکت کننده در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می باشد که از این فرصت بهره جسته است.

از انجایی که فضانوران مجبور نیستند مانند دیگر مردم آمریکا در صف های طولانی انتخابات منتظر بمانند ، یک بدی برای این نوع از رای گیری در فضا وجود دارد، و آن این است که آنها نمی توانند از لذت برچسب پرطرفدار "من رای دادم" بهره مند شوند.


منبع: NASA





مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.



Top