ارتباط سریع‌تر با فضا با فناوری جدید ناسا

ارتباط سریع‌تر با فضا با فناوری جدید ناسا

ناسا در حال آزمایش فناوری ارتباط سریع‌تر با فضا با استفاده از اشعه ایکس جدید است و با موفقیت این آزمایش، قابلیت ارسال داده‌ها به فاصله‌های بسیار دور با قدرت گیگابایت در ثانیه و حتی سریع‌تر میسر خواهد شد.


ناسا بیش از 10 سال بر روی ارتباطات X-ray با حرف اختصاری XCOM تحقیق کرده و اولین ارتباط از این نوع در سال 2007 صورت گرفته است.


http://cdn.isna.ir/d/2016/11/09/3/57382239.jpg


ناسا امیدوار است فناوری جدید جایگزینی مناسب برای ارتباطات لیزری باشد و میزان اطلاعات زیاد با قدرت کم ارسال شود. البته  XCOM  قابلیت نفوذ در پوشش‌های فرکانس رادیویی بر روی زمین را داشته و همچنین با وسایل فراصوت و فضاپیماها نیز ارتباط برقرار می‌کند.


فناوری جدید NavCube به چالش‌های راهبری در اعماق فضا کمک کرده و با پیوستن آن به پلت فرم محاسبات سریع پرواز SpaceCube و سیستم جهانی موقعیت یابی (GPS) قابلیت پرواز با استفاده از ارسال سیگنال‌های پرواز، زمان‌بندی و موقعیت‌یابی در محل‌هایی با سیگنال بسیار ضعیف ارتقا می‌یابد.


لوک وینتر نیتز سرپرست این گروه تحقیقاتی اظهار کردNavCube : قابلیت تغییر پذیری زیادی نسبت به نمونه پیشین دارد اما منابع محاسباتی گسترده‌ای نیز دارد. توانایی پردازش سیگنال‌های پیشرفته به آن افزوده شده و عملکرد آن بخصوص در نزدیکی ماه و مدارهای آن افزایش یافته است.


 SpaceCubeو مکانیابی از عوامل با ارزش ناسا محسوب شده و در حال حاضر ترکیب این دو ابزار دیگری برای ناسا هستند.


پروژه کنونی ناسا ساخت سیستم تداخل‌سنجی کامل در مرکز پروازهای فضایی گودارد است.


منبع: ایسنامشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top