دوباره به «آسمان شب» نگاه کن

دوباره به «آسمان شب» نگاه کن

سیاوش صفاریان پور در خصوص سری جدید برنامه «آسمان شب» گفت: رویکرد سری جدید برنامه آسمان شب، مانند سری گذشته برنامه، با هدف ترویج و همگانی کردن دانش ستاره شناسی و فضا است و در واقع مسیری که قرار است در سری جدید طی شود، درست همان مسیری خواهد بود که تماشاگران برنامه آسمان شب از ما خواسته اند و هیچ تغییری در رویکرد و هدف اصلی برنامه ایجاد نشده است و شما شاهد همان جذابیت ها و ساده سازی های مفاهیم علمی و نجومی با فرمی جدید خواهید بود.
صفاریان پور در ادامه در خصوص بخش های این برنامه علمی گفت: شما در آسمان شب بخش های جذاب و متنوعی را شاهد خواهید بود از جمله:
ناتیلوس
این بخش که با اجرای «حافظ آهی» همراه خواهد بود، به بررسی فیلم های علمی-تخیلی با محوریت فضا می پردازد.
پیشتازان فضا
نام بخش دیگری از این برنامه هست که «پوریا ناظمی» در آن نگاهی می اندازد به سیر تاریخ عصر فضا، از آغاز تا مسیر پیش رو.
در آسمان شب
اجرای بخش در آسمان شب که به بررسی رویدادهای رصدی و بیان مهارت ها، ترفندها و نکاتی که برای رصد و لذت بردن بیشتر از آسمان شب خواهد بود را «کاظم کوکرم» برعهده خواهد داشت.
در این برنامه که هر قسمت از آن با حضور ۲ تا ۴ کارشناس میهمان همراه خواهد بود و حول یک موضوع مشخص می گردد، ما شاهد آن خواهیم بود مهدی صارمی فر و محمدجواد ترابی (دو روزنامه نگار علم) نیز به عنوان میزبان-کارشناس حاضر خواهند شد.
این برنامه محبوب علمی که حالا بیست و دومین فصل خودش را با تهیه کنندگی و کارگردانی سیاوش صفاریان‌پور آغاز می کند، هر هفته جمعه شب‌ها ساعت ١١ شب به مدت ۶٠ دقیقه و به صورت زنده از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.
البته مجری و سکان دار اصلی برنامه نیز خود سیاوش صفاریان پور خواهد بود. سیاوش صفاریان پور طراح، تهیه کننده و کارگردان مجموعه تلویزیونی آسمان شب است. او خود یکی از منجمان آماتور پرسابقه ایران است که بیشتر به عنوان عکاس نجومی در جامعه نجوم آماتوری ایران شناخته شده است. صفاریان پور از سال ۱۳۷۸ در مقام تهیه کننده وبرنامه ساز علمی در رادیو وتلویزیون ایران فعالیت خود را آغاز کرد و در سال ۱۳۸۶ به دلیل فعالیت هایش در عمومی سازی علم، در فهرست منتخبین دهمین جایزه ترویج علم ایران معرفی شد.


مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
تاکنون 1 نظر و پیام ارسال شده است.
میلاد جلالی   1395/08/01
سلام.تبریک میگم ب مناسبت پخش دوباره ی این برنامه.از سال اول پخشش بیننده ی مستمر این برنامه ام.با این برنامه عاشق آسمان شدم.امیدوارم ادامه پیدا کنه.فقط اگه ممکنه بفرمایید آیا باز پخش هم داره یا نه و اگر داره چه روز و چه ساعتی.ممنونTop