خرابکاری عامل انفجار موشک فالکون ۹ بود؟/تحقیقات کارآگاهی اسپیس ایکس

خرابکاری عامل انفجار موشک فالکون ۹ بود؟/تحقیقات کارآگاهی اسپیس ایکس

ایرنا نوشت: گفته می شود شرکت SpaceX درحال انجام تحقیقاتی در باره تاثیر خرابکاری عمدی در انفجار راکت Falcon 9 است که در ابتدای ماه سپتامبر به وقوع پیوست.


برخی از مقامات رسمی شرکت SpaceX که نام آن ها فاش نشده است، با انتشار تصاویر ویدویی از انفجار بدون توجیه این راکت، اعلام کردند، شرکت SpaceX درست قبل از وقوع انفجار شاهد وقایع مشکوکی در بام یکی از ساختمان های نزدیک به سایت پرتاب بوده است. این ساختمان متعلق به یکی از رقبای قدیمی SpaceX به نام (United Launch Alliance) است و بنابر اظهارات مقامات SpaceX در لحظه پرتاب «یک سایه عجیب و یک ناحیه روشن» روی بام این ساختمان دیده شده است. این ساختمان در فاصله بیش از 1500 متری سایت پرتاب قرار گرفته و دارای خط دید مستقیم به سایت پرتاب است.


http://s8.picofile.com/file/8269778650/Falcon_9_SpaceX.jpg


تصاویر ویدیویی حاوی این صحنه ها در حال حاضر منتشر نشده است، اما یک گزارشگر خبری اعلام کرد یکی از کارمندان SpaceX پس از مشاهده ویدیو تلاش کرده است برای انجام تحقیقات وارد ساختمان ULA شود، اما از ورود او به ساختمان ممانعت شده است. این در حالی است که ULA مدعی است بازرسان نیروی هوایی آمریکا پس از انفجار راکت، ساختمان آن ها را بازرسی کرده و مورد مشکوکی نیافتند.


تاکنون SpaceX انجام تحقیقات راجع به خرابکاری را به طور رسمی تایید نکرده است، اما هفته گذشته یکی از مقامات این شرکت در کنفرانسی در نیومکزیکو گفت هنوز علت انفجار معلوم نشده است و این اتفاق را «سخت ترین و پیچیده ترین شکست شرکت در طول 14 سال گذشته» دانست.


منبع: خبرآنلاینمشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top