دومین پیاده‌روی فضانوردان چینی با موفقیت انجام شد

دومین پیاده‌روی فضانوردان چینی با موفقیت انجام شد

آژانس فضایی سرنشین دار چین اعلام کرد فضانوردان ماموریت "شنژو ۱۲" (Shenzhou XII) دومین پیاده روی فضایی خود را روز جمعه و در خارج از ماژول اصلی ایستگاه فضایی دائمی چین انجام دادند.

  آژانس فضایی سرنشین دار چین در ادامه افزود: "نی هایشنگ" فرمانده این ماموریت و "لیو بومینگ" پس از انجام پیاده‌روی فضایی و بازگشت به داخل واحد اصلی، دریچه کابین قفل هوا را بستند. پیاده روی فضایی آنها حدود شش ساعت به طول انجامید و آنها کارهای خود را تقریباً یک ساعت زودتر از زمان برنامه‌ریزی شده انجام دادند.

نی و لیو ساعت ۸:۳۸ صبح به وقت محلی چین دریچه را باز کرده و از ایستگاه خارج شدند. این آژانس در بیانیه‌ای اعلام کرد که فضانوردان این ماموریت طی دومین پیاده‌روی فضایی خود موفق به نصب و تنظیم برخی تجهیزات شدند و بازوی رباتیک بزرگ و سایر دستگاه‌های مرتبط با پیاده‌روی فضایی را نیز آزمایش کرده و لباس فضایی خود را نیز نشان دادند.

آنها همچنین از دوربین‌های لباس فضایی خود و دوربین‌های فضاپیما برای گرفتن عکس‌هایی از یکدیگر استفاده کردند. تانگ هونگبو از دیگر اعضای این خدمه برای نظارت و پشتیبانی از فضانوردان در هنگام پیاده‌روی فضایی در داخل ایستگاه فضایی مانده بود.

تاکنون هر دو پیاده‌روی فضایی فضانوردان ماموریت شنژو۱۲ چین با موفقیت انجام شده است. به گفته این آژانس، فضانوردان این ماموریت تا اواسط ماه سپتامبر به انجام چند آزمایش علمی و تکنولوژیکی ادامه خواهند داد و سپس به زمین باز خواهند گشت.Top