یازدهمین ملاقات نزدیک با مشتری!

یازدهمین ملاقات نزدیک با مشتری!

08 سپتامبر 2019 برابر با 17 شهریور 1398.و اینک مشتری!

در حال حاضر، جونو، فضاپیمای رباتیک ناسا، در پی گذراندن سفر طولانی و 53 روزه‌ی خود به گرد غول منظومه‌ی شمسی، یعنی سیاره‌ی مشتری است.

آن‌چه می‌بینید، مربوط به یازدهمین عبور نزدیک جونو از کنار سیاره‌ی مشتری می‌باشد.

یازدهمین حضیض مداری جونو به گرد سیاره‌ی مشتری در حالی در اوایل سال 2018 میلادی اتفاق افتاد که، این فضاپیما، در اواسط سال 2016 به مدار آن سیاره رسیده بود.

سی و شش تصویر گرفته‌شده توسط دوربین نور مرئی جونو، به طرزی هنرمندانه، و پس از ویرایش رنگ، در این ویدیو به نمایش درآمده‌اند.

این ویدیو، با طلوع مشتری، در حالی که جونو از سمت شمال به سیاره نزدیک می‌شود، آغاز می‌گردد؛

درست هنگامی که جونو به نزدیک‌ترین فاصله‌ی ممکن، در ارتفاع 3500 کیلومتری از ابرهای این سیاره می‌رسد، دوربین فضاپیما شروع به ثبت تصاویری حیرت‌انگیز و با جزئیاتی بسیار زیاد از آن می‌کند.

جونو با عبور از فراز نقاط روشن و تاریک در ابرهای جو مشتری، طوفان‌های چرخشی متعدد و عظیمی را مشاهده می‌کند که اغلب آن‌ها، نه تنها از بزرگ‌ترین طوفان‌های رخ‌داده در جو زمین بزرگ‌تر هستند، بلکه ممکن است از کل سیاره‌ی زمین نیز بزرگ‌تر باشند.

پس از عبور جونو از حضیض مداری و فاصله گرفتن با مشتری، عجیب‌ترین، خارق‌العاده‌ترین و البته شاید، زیباترین تصویر ممکن از این سیاره، ثبت می‌گردد!

بلی، ابرهایی بر فراز نواحی جنوبی مشتری، که حیرت‌انگیزترین تصویر از این سیاره را رقم می‌زنند.

با آن که برای گرفتن این تصاویر با ارزش، جونو مجبور به تحمل حجم زیادی از تشعشعات سیاره‌ی مشتری بود، لکن، با شجاعت مثال‌زدنی‌اش، این مأموریت را به انجام رساند، و علاوه بر اطلاعات بی‌نظیر علمی، هیجان‌انگیزترین تصویر تاریخ از مشتری را در اختیار دانش‌مندان قرار داد.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top