تبلیغات
هسته ی داخلی داخلی زمین کشف شد
ارسال در: 1386/12/21-00:00
تحقیقات دانشمندان دانشگاه Illinois نشان داد زمین علاوه بر پوسته ، گوشته ،هسته ی داخلی و هسته ی خارجی دارای یک هسته ی داخلی داخلی!!نیز هست .

نظریه های قدمی ، درون زمین را به بخش های زیر تقسیم می کرد:پوسته(جایی که ما در روی آن زندگی می کنیم) ، جبه یا گوشته ، هسته بیرونی و هسته داخلی و این لایه ها به صورت پوسته پیاز بر روی هم پیچیده شده اند .

 

هسته ی زمین شامل هسته ی درونی از جنس آهن است و 2400 کیلومتر قطر دارد و در اطراف آن هسته ی سیال بیرونی قرار گرفته با قطر 7000 کیلومتر . هنگامی که هسته ی درونی جامد در داخل هسته ی بیرونی سیال حرکت می کند باعث تولید میدانی مغناطیسی می شود که ما را در مقابل تشعشعات زیان بار و همچنین تاثیرات بادهای خورشیدی حفاظت می کند.

پژوهشگران دانشگاه Illinois  (واقع در Urbana-Chamaign ) به تازگی دست به تحقیقات بسیار گسترده ای در این زمینه زده اند تا از ساختار درونی زمین اطلاعات کامل تری بدست آورند .

این گروه برای مطالعه درون زمین از موج های طبیعی استفاده کرده اند که در هنگام زمین لرزه بوجود می آیند . این امواج به هنگام عبور از لایه های مختلف زمین دچار انحنا یا بازتاب می شوند و این گروه به دنبال این کشف این حقیقت هستند که چگونه این امواج تحت تاثیر لایه های مختلف زمین قرار می گیرند .

بنا به تحقیقات انجام شده هسته ی درونی زمین به طور یکنواخت از آهن ساخته نشده و یک لایه اضافی به قطر 1180 کیلومتر نیز در هسته ی زمین وجود دارد .

این هسته ی داخلی داخلی  زمین است!!

هستی داخلی زمین از کریستال های آهن ساخته شده و دانشمندان احتمال می دهند هسته ی داخلی دیگر زمین که به تازگی کشف شده  دارای کریستال های آهن با فاز متفاوت از هسته ی داخلی باشند .

هرچند هسته ی داخلی تازه کشف شده نیز از آهن است اما ساختار بلوری آن کاملا متفاوت با هسته ی داخلی است .

اکنون که یک بخش به اجزای درون زمین اضافه شده باید به دنبال نام مناسبی برای آن بود به جای هسته ی داخلی داخلی .

  

 

منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2016 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی  برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروشگاه لوازم هنری پارس ویو Parsview.ir فروش دلار PayPal طراحی سایت فروش قطعات الکترونیک وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق پروژه های کنترل و مانیتورینگکنترلر دما - تولید و طراحی پروژه های الکترونیکی - تولید بردهای الکترونیکی کنترل از راه دور gsm gprs - سیستم دزدگیر و ردیابی گلخانه و خودرو - کنترل کننده روشنایی ساختمان - کنترلر دما - برد رله PLC- نمایشگر دما آقای تبلیغات فروشگاه دوربین دیجیتال کانن نیکون اصفهان خرید و فروش قطعات الکترونیک دست دوم  بازار دست دوم قطعات برق و الکترونیک

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید